image/svg+xml
image/svg+xml

Mahkeme Kararları


DANIŞTAY KARARLARI

1- KPSS Puanı dayalı olarak yerleşilen kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun geçici 41 nci maddesinde belirtilen beş yıl süreyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına naklen atama yasağının uygunalamayacağına ilişkin Danıştay İkinci Dairesinin kararına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

2- Eş durumuna bağlı muvafakat taleplerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun geçici 41 nci maddesinde belirtilen beş yıl süreyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına naklen atama yasağının uygunalamayacağına ilişkin Danıştay İkinci Dairesinin kararına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

3- Eğitim durumuna bağlı muvafakat taleplerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun geçici 41 nci maddesinde belirtilen beş yıl süreyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına naklen atama yasağının uygunalamayacağına ilişkin Danıştay İkinci Dairesinin kararına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

4- ALES'in  geçmişe dönük geçerlilik süresinin beş yıl olarak belirlenmesi ile ilgili Danıştay Sekizinci Dairesinin yürütme durdurma kararının kaldırıldığına ilişkin Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun kararına ulaşmak için TIKLAYINIZ.
Eğitim Fakültesi